Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Západné Tatry - Roháče

Západní Tatry bývají často také nazývány Roháče a od roku 1987 jsou součástí TANAPu. Jejich současnou podobu vymodelovaly ledovce o délce až 9 km. Západní Tatry se také v současnosti dělí na několik skupin: Sivý vrch, Osobitá, Roháče, Liptovské Tatry, Červené vrchy a Liptovské kopy. V průměru jsou Západní Tatry o 400 metrů nižší než Vysoké Tatry.  Průměrná výška vrcholů hlavního hřebene je mezi 2000 a 2100 metry nad mořem. Nejvyšší horou Západních Tater je Bystrá vysoká 2248 metrů nad mořem, následuje Jakubiná a Baranec, které jsou o něco málo nižší. Tato část Tater neoplývá velkým množstvím ples, největší je Dolné Roháčské pleso s rozlohou 2,22 ha. Nejhlubší je zase Horné Bystré pleso s maximální hloubkou 12,5 metrů. Roháče se staly domovem velkého množství vzácné flóry a fauny. Z nejvzácnějších druhů můžeme jmenovat medvěda hnědého, kamzíka horského, sviště horského či orla. Z kytek pak plesnivec alpínský, hořec ledovcový a mnoho dalších.

Lokalita Západních Tater je ideální pro oddych a relaxaci, v zimě nabízí široké možnosti zimních sportů. Celá oblast je mimořádně zajímavá pro milovníky vysokohorské turistiky i pro méně náročné turisty. Také pěší turisté a cykloturisté si zde přijdou na své. Západní Tatry jsou totiž protkány řadou značených turistických stezek nejrůznějších délek a náročností. Milovníci vodních sportů mohou navštívit nedalekou Oravskou přehradu, Liptovskou Maru nebo termální koupaliště v Bešeňové. Poznávat kulturu oblasti můžete v Muzeu oravské dědiny v Zuberci, na Oravském hradu či Slanickém ostrově umění.

 
 

Náš tip

USA - New York, Washington, Niagara

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně výletu na Niagárské vodopády a do kanadského Toronta. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko