Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Starý Smokovec - Hrebienok

(800 – 1480 m. n. m.)
Starý Smokovec je nejstarší tatranskou osadou, která je dnes hlavním administrativním centrem Vysokých Tater. Nachází se na jižních svazích Vysokých Tater a najdeme zde například centrum tatranské horské služby, mnoho hotelů, restaurací, půjčoven nejrůznějšího vybavení do hor a cestovní kanceláře.  Je zde také síť obchodů, bank a směnáren. Starý Smokovec se rovněž stal důležitým dopravním uzlem Tatranské elektrické železnice a lanovky na Hrebienok. Nad střediskem se tyčí Slavkovský štít dosahující úctyhodné výšky 2452 metrů nad mořem. Přesto, že je zde jen skromná nabídka možností sjezdového lyžování, patří Starý Smokovec mezi nejkrásnější horská městečka v Tatrách. Návštěvníkům tak nabízí alespoň možnosti rekreace a relaxace, kvalitní kuchyni a tvoří výbornou základnu pro vysokohorskou turistiku.

Lyžařům je zde k dispozici 5 km sjezdových tratí. Lyžuje se podél lanové dráhy na Hrebienok, kde vede 3000 metrů dlouhá modrá sjezdovka, která je otevřená pouze při dobrých sněhových podmínkách. Nad Hrebienkom se pak nachází ještě 600 metrů dlouhá černo – červená sjezdovka s převýšením 180 metrů, kterou obsluhuje jeden vlek. Na této tratí se v minulosti konaly významné sportovní akce, jako Finále Světového poháru FIS ve slalomu. V sousedním Novém Smokovci je možnost lyžování na kilometrovém modrém svahu Jakubková Lúka, který je určen spíše začátečníkům. Sjezdovka je pravidelně uměle zasněžována a obsluhují ji dva vleky. Jednodenní skipas do lyžařského areálu ve Starém Smokovci vyjde dospělou osobu na 690 Sk, juniory a seniory na 550 Sk a děti do 12 let na 480 Sk.

V blízkosti Starého Smokovce se nachází nová běžecká dráha „Smokovecká kyselka“, nebo se můžete vydat po 5 km dlouhé běžecké dráze vedoucí ze Starého do Nového Smokovce a také do Tatranské Polianky.  Další zajímavostí areálu je SnowFunPark, kde si můžete vyzkoušet řadu nových atrakcí a sportů, které mohou na sněhu provozovat i nelyžaři.  Pro děti do 12 let je zde připraven MAX World. Z vrcholu Hrebienka si můžete také zasáňkovat nebo zabobovat až do Starého Smokovce po 2,6 km dlouhé sáňkařské dráze. Okolí Smokovce nabízí množství termálních bazénů a akvaparků. Nejbližší je v Popradu, další ve Vyšných Ružbachách a také nedaleko Liptovského Mikuláše. Starý Smokovec nabízí celou řadu hotelů, kde se můžete ubytovat, mnoho z nich má vlastní bazén, saunu a restauraci. Vzdálenost střediska od Prahy je 560 km.

 
 

Náš tip

SEYCHELY 2023

Pobytově-poznávací zájezd po souostroví Seychely. 3 největší ostrovy Mahé, Praslin a La Dique, koupání, botanická zahrada s ohradou s želvami, národních park Vallée de Mai na ostrově Praslin. CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko