Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Zverovka – Spálená dolina

(1030 – 1454 m. n. m.)
Zimní středisko nacházející se v Západních Tatrách nabízí možnost lyžování na uměle zasněžovaných svazích od prosince až do pozdního jara. Areál se rozkládá nad chatou Zverovka  a je obklopený překrásnou přírodou a nejvyššími štíty Roháčů, jako je například Salatín, Plačtivý a Ostrý Roháč.

Lyžařské středisko je určeno pro zkušené i začínající lyžaře a také pro snowboardisty. K lyžování slouží severní svahy Roháčské doliny pod Salatíny. V centru areálu, který se nachází v nadmořské výšce 1090 metrů, najdeme dva kratší lyžařské vleky dlouhé 250 a 400 metrů. Ty jsou určeny začínajícím lyžařům a rodinám s dětmi. Pro zkušené a náročnější lyžaře je zde připravena sedačková lanová dráha o délce 1490 metrů, která vás vyveze na vrchol, odkud vede červená velká sjezdovka. Zverovka je jedno z menších lyžařských center, celkově nabízí jen 3 km sjezdových tratí, 2 červené, 1 modrou a kratší černou sjezdovku. V horní části této sjezdovky se nachází další vlek dlouhý 850 metrů. O přepravu lyžařů se starají tři vleky a jedna sedačková lanovka. Jejich celková přepravní kapacita je 3200 osob za hodinu. Vleky jsou v provozu denně od 9 do 16 hodin. Všechny sjezdovky (kromě černé) jsou pravidelně upravovány a zasněžovány. Pro běžkaře je v okolí dolních stanic vleků několik okruhů v délce 5 km. Snowboardisté zde zatím kromě freeridového lyžování nemají možnost vyžití, chybí snowboardová infrastruktura.

Přímo k lyžařskému středisku se můžete dostat vlastním automobilem. Možnosti parkování jsou bohužel omezeny, auta můžete zanechat také na parkovišti u chaty Osobitá nebo Zverovka. Součástí areálu je samoobslužná restaurace a sociální zařízení. Mezi služby, které poskytuje středisko lyžařům, patří také půjčovna lyžařského a snowboardového vybavení, škola a lyžařský servis. V areálu střediska je možnost ubytování v turistické ubytovně nebo v hotelu Tatrawest s kapacitou 64 stálých lůžek. Pokud chcete kromě lyžování zkusit nějakou jinou aktivitu nebo si zajít odpočinout, navštivte nedaleký Zuberec. Asi 12 km od střediska je také termální koupaliště v Oravicích. Středisko Zverovka je od Prahy vzdáleno 520 km.

 
 

Náš tip

USA - New York, Washington, Niagara

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně výletu na Niagárské vodopády a do kanadského Toronta. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko