Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kysucké Beskydy

Kysucké Beskydy jsou součástí Slovenských Beskyd stejně jako sousední Oravské Beskydy a můžeme je rozdělit na dva hlavní podcelky: Rača a Javorský Beskyd. Chráněná krajinná oblast Kysuce zahrnuje velkou část Kysuckých Beskyd a rozkládá se na ploše 654 km2 a založena byla v roce 1984. CHKO Kysuce však zahrnuje ještě další horské celky, například Javorníky, Turzovskou a Kysuckou vrchovinu. Nejvyšším vrcholem Kysuckých Beskyd je Velká Rača s výškou 1236 metrů nad mořem, na jejíchž svazích najdeme stejnojmenné významné lyžařské středisko. Mezi další významné vrcholy patří Kykuľa, Malá Rača a Rycierova hora. Hlavními turistickými středisky v oblasti jsou Čadca a Kysucké Nové Město. Oblastí protéká řeka Kysuca a jejím přítokem je Bystrica. V Kysuckých Beskydech se vyskytuje řada vzácných druhů rostlin a živočichů, některé druhy jsou dokonce kriticky ohroženy. V Kysuckých Beskydech jsou ideální podmínky pro pěší turistiku a cykloturistiku. Zdejší značené trasy uspokojí i toho nejnáročnějšího návštěvníka. Mezi turisticky atraktivní a vyhledávaná místa patří Korňanský ropný pramen, jenž je evropským unikátem nebo národní přírodní rezervace Klokočské skály.

Lyžování na Slovensku – Velká Rača

Lyžování na Slovensku – Velká Rača

Na severozápadě Slovenska se v Kysuckých Beskydech nedaleko města Čadca rozkládá oblíbené lyžařské středisko Velká Rača. Díky své poloze na trojmezí Slovenska, Polska a České republiky se stalo vyhledávaným cílem milovníků zimních sportů ze všech těchto zemí. Všichni sem přijíždějí za krásnou krajinou, moderním vybavením a perfektními službami.

celý článek

 
 
 

Náš tip

USA - New York, Washington, Niagara

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně výletu na Niagárské vodopády a do kanadského Toronta. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko