Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Štrbské Pleso

(1360 – 1850 m. n. m.)
Nad Tatranskou Štrbou se rozkládá zimní středisko Štrbské Pleso, které patří mezi nejoblíbenější a nejnavštěvovanější na Slovensku. I když patří mezi menší lyžařské areály, Snow Park Vysoké Tatry se stal centrem pro skokany na lyžích. Pro návštěvníky je zde připraveno kolem 12 km upravovaných sjezdových tratí, z nichž asi 7 km je pravidelně zasněžováno technickým sněhem.  Pokud vám zdejší sjezdovky nebudou stačit, můžete navštívit sousední střediska Starý Smokovec a Tatranskou Lomnici, které jsou vzájemně propojeny Tatranskou elektrickou dráhou.  Díky velké nadmořské výšce se zde sníh udrží až do pozdního jara.

Lyžuje se převážně na jihovýchodních svazích Štrbského Soliska, které se nachází ve výšce 2301 metrů nad mořem. Z něj vede dolů široká červená sjezdovka dlouhá 2300 metrů s převýšením 430 metrů. Přepravu lyžařů zde zajišťuje čtyřsedačková lanovka a krátká poma Solisko. Nad plesem se nachází ještě jedna červená sjezdovka obsluhovaná také sedačkovou lanovkou a dvěma vleky, z nichž jeden končí až na hřebeni Soliska. Celková přepravní kapacita vleků a lanovek je 4700 osob za hodinu. Jednodenní skipas do lyžařského areálu ve Štrbském Plese vyjde dospělou osobu na 690 Sk, juniory a seniory na 550 Sk a děti do 12 let na 480 Sk.

Vyznavači běžeckého lyžování si zde zajisté přijdou na své, jelikož se v okolí Štrbského Plesa nachází celkem 32,5 km tratí. Jde o čtyři okruhy o délkách od 5 do 30 km. Pátý okruh má 12 km a začíná na turistickém chodníku v Mlýnické dolině u hotelu FIS. Snowboardisté si mohou užívat freeridového sjezdu hlavně v horní části areálu. Ve Snow Parku můžete využít služeb půjčovny lyží a snowboardového vybavení, lyžařského servisu a školy pro začátečníky. Pokud chcete okusit trochu adrenalinu, vyzkoušejte paragliding, bungee dumping, snowtubing nebo jízdu se psím spřežením. Zapůjčit si zde můžete i sněžné skútry. Ubytovat se můžete v některém z hotelů nacházejícím se u dolní stanice lanovky. Součástí všech hotelů je restaurace a bar, některé mají dokonce i bazén a saunu. Štrbské Pleso je od Prahy vzdáleno 550 km.

Štrbské pleso - ledovcové jezero

Štrbské pleso - ledovcové jezero

Přes nedávné živelní pohromy jsou Vysoké Tatry stále jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů na Slovensku a za jejich krásami míří i nezanedbatelné množství Čechů. Kromě sportování je sem lákají také mnohé přírodní zajímavosti. V souvislosti s Vysokými Tatrami si určitě hodně lidí vybaví například Štrbské pleso.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko