Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nízké Tatry

Pohoří Nízké Tatry je dlouhé asi 80 km a jeho údolí je tvořeno řekami Hron a Váh. Jde o turisticky velmi navštěvovanou a vyhledávanou oblast, kde právě díky turistům vyrostlo několik moderních hotelů, vleků, turistických středisek a zábavních center. Příroda je však chráněná, jsou zde nedotknuté lesy plné zvěře, unikátní flóra a pohyb turistům je umožněn pouze po značených turistických trasách, kterých je tady opravdu dostatek. Nízké Tatry jsou po Vysokých Tatrách druhou nejoblíbenější lokalitou na Slovensku. Nejvyšším vrcholem je Ďumbier s výškou 2043 metrů nad mořem, dále následuje Chopok (2024m), Dereše (2004m), Chabenec (1955m) a Kráľova Hoľa (1948m). Z vrcholů těchto hor je nádherný výhled na okolní krajinu. Mezi dobře vybavená střediska turistického ruchu patří Demänovská dolina, obce Vyšná a Nižná Boca, obec Donovaly, Liptovský Mikuláš a Brezno. V roce 1978 byly Nízké Tatry na ploše 81 095 ha prohlášeny za národní park – NAPANT.

Nejnavštěvovanější oblastí Nízkých Tater je Demänovská dolina, kde se nachází dvě světoznámé jeskyně: Demänovská jaskyňa Slobody a Demänovská ľadová jaskyňa. Demänovská jaskyňa Slobody je vůbec nejnavštěvovanější jeskyní na Slovensku. Byla objevena v roce 1921 a celkem její chodby měří 8400 metrů. Pro návštěvníky je však zpřístupněno pouze 1800 metrů. Severně leží Demänovská ľadová jaskyňa, která má délku 1700 metrů a zpřístupněných je 650 metrů. Ani v létě teplota nepřekročí bod mrazu. Zpřístupněna veřejnosti byla již v 80. letech 19. století. Na své si v Nízkých Tatrách přijdou zejména milovníci pěší a horské turistiky. Park je protkán hustou sítí značených turistických cest nejrůznějších délek a náročností. Oblíbený je také přechod hlavního hřebene, který však patří mezi nejdelší a nejnáročnější treky na Slovensku. Oblast Nízkých Tater poskytuje také rozsáhlé možnosti koupání, například v Aquaparku Tatralandia, v Bešeňové, Liptovské Mare nebo v Čiernem Váhu. V Nízkých tatrách jsou ideální podmínky pro řadu volně žijících živočichů, hojně se zde vyskytují jeleni, srnci a divoká prasata, vzácněji pak svišti, kamzíci horští a medvědi hnědí. Pestrá a velmi bohatá je také tatranská flóra.

Chopok – lyžařský ráj Nízkých Tater

Chopok – lyžařský ráj Nízkých Tater

Na hlavním hřebeni Nízkých Tater, jednom z nejmohutnějších horských celků Slovenska, vyniká skalnatý vrchol známý jako Chopok. Přestože je o nějakých 20 metrů převyšován nedalekým Ďumbierem, patří s nadmořskou výškou 2024 metrů mezi vyhledávané turistické cíle. Jeho svahy jsou výzvou jak pro pěší turisty, tak i pro milovníky sjezdového lyžování.

celý článek

 

Nízké Tatry si zachovávají punc panenské přírody

Nízké Tatry si zachovávají punc panenské přírody

Těžko se dá zpochybňovat fakt, že nejznámější turistickou oblastí na Slovensku jsou Tatry. Většinou jsou myšleny ty Vysoké, ale neméně zajímavé jsou i Nízké Tatry. Jak už název napovídá, jejich nadmořská výška je menší než u sousedních Vysokých Tater.

celý článek

 
 
 

Náš tip

USA - New York, Washington, Niagara

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně výletu na Niagárské vodopády a do kanadského Toronta. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko