Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Čergov

Pohoří Čergov se rozkládá na severu Slovenska a jeho malá část tvoří přirozenou hranici s Polskem. Nejvyšším vrcholem pohoří je Minčol měřící 1157 metů nad mořem. Mezi další důležité vrcholy patří Velká Javorina, Lysá, Solisko, Bukový vrch, Čergov, Žobrácký vrch nebo Tyličské sedlo. Kopce jsou porostlé smíšenými lesy s převahou listnatých stromů, zejména buků, javorů, habrů a dubů.  Pramení zde řeka Topla. V oblasti Čergova se nachází mnoho státních přírodních rezervací s řadou chráněných přírodních výtvorů a s naučnými stezkami. Díky neporušené a divoké přírodě se zde vyskytuje i chráněná flóra a fauna. Čergovské pohoří poskytuje návštěvníkům ideální podmínky pro provozování letních i zimních sportů.

V zimním období jsou vám k dispozici lyžařská střediska Dubovica, Renčišov a Drienica. Milovníci sjezdového lyžování zde najdou upravené svahy s lyžařskými vleky, velkou nabídku ubytovacích kapacit a možnosti stravování. Velmi dobré lyžařské podmínky, dva vleky a možnost ubytování v turistické chatě jsou na hřebeni Lysá. Výborné lyžařské podmínky jsou na vrchu Čergov, v okolí obce Kamenica a v horské obci Kríže, kde je sjezdovka s lyžařským vlekem. Pokud budete chtít vyzkoušet něco jiného než sjezdové lyžování, můžete využít krásných terénů pro běh na lyžích, sáňkování a také trasy vhodné pro pěší turistiku. Hory jsou totiž protkány hustou sítí značených turistických stezek nejrůznějších obtížností i délek. Můžete se tak dostat do nitra neporušené přírody, do hlubokých údolí i na místní vrcholy, ze kterých se naskýtá úžasný rozhled do širokého okolí. Narazíte na horské vesničky i zříceniny starých hradů. V čergovských horách budou jistě spokojeni i milovníci cykloturistiky. Zdejší terény jsou vhodné pro horskou i cestovní cykloturistiku. V letních měsících se zde pravidelně konají závody horských kol v Drienici a v Šarišských Michalanech.  Čergov však zatím není mezi turisty příliš známý a proto je zde pouze malá koncentrace rekreačních středisek, což se odráží také v počtu turistů. Oblast leží v klidném prostředí a během letních měsíců poskytuje ideální podmínky pro rodinné rekreace s dětmi či pro návštěvníky, kteří chtějí utéct od každodenního ruchu a hledají odpočinek v přírodě. Možnosti koupání na koupališti nebo ve volné přírodě jsou v nedalekém Sabinově a v městečku Lipany je přírodní vodní nádrž. Další přírodní vodní nádrž je v horské obci Kríže, kde se kromě koupání a dovádění ve vodě můžete věnovat rovněž rybolovu.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2023

Zájezd do Mexika - velký okruhPoznávací zájezd zahrnuje prohlídku toho nejlepšího, co může Mexiko nabídnout, i all-inclusive pobyt u moře. V ceně všechny vstupy na výlety včetně projížděk lodí v Mexico-City a kaňonu Sumidero. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko