Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tatran. Lomnica - Skalnaté Pleso

(850 – 2190 m. n. m.)
Známé slovenské středisko ležící 6km od Smokovce na úpatí Lomnického štítu, který je se svou výškou 2632 metrů nad mořem druhou nejvyšší horou Slovenska. Tatranská Lomnice je jednou z největších a nejkrásnějších osad ve Vysokých Tatrách. Pro lyžaře je zde připraveno pouze 8,6 km sjezdových tratí, to se ale kompenzuje překrásnými výhledy na Vysoké i Nízké Tatry.

Samotný lyžařský areál v Tatranské Lomnici se dělí na 2 části: Jámy a Čučoriedky. V části Jámy je lyžařům k dispozici modrá 500 metrů dlouhá sjezdovka hodící se spíše pro začátečníky. Lyžovat můžete z výšky až 2190 metrů nad mořem, z Lomnického sedla, kam vás vyveze sedačková lanovka. Čeká vás tak 5,5 km dlouhý sjezd až do Tatranské Lomnice. Samozřejmě nemusíte trať absolvovat celou, je možné sjet jen její část. Také na Skalnaté pleso ve výšce 1751 metrů vede kabinková lanovka.  Začátek sjezdovky je červený, který se ale vzápětí změní na modrou, po které dojedeme až do mezistanice „Start“. Ze Startu do Lomnice už je to po modro – zelené jednoduché trat připomínající širší cestu. Přepravu lyžařů zde zajišťuje jeden vlek, 2 kabinkové a jedna sedačková lanovka s celkovou přepravní kapacitou 3500 osob za hodinu. Při dobrých sněhových podmínkách jsou zde i možnosti freeridu. Jednodenní skipas v Tatranské Lomnici vyjde dospělou osobu na 690 Sk, juniory a seniory na 550 Sk a děti do 12 let na 480 Sk.

Tatranská Lomnice nabízí běžkařům 3,5 km dlouhý upravovaný okruh, další dva okruhy jsou pak v nedaleké Velké Lomnici. Středisko bohužel nepotěší milovníky snowboardingu, jelikož zde není žádná speciální snowboardová infrastruktura. Pokud si budete chtít po lyžování odpočinout, navštivte některé z relaxačních center, které je téměř v každém hotelu. Můžete si zajít na masáž, do sauny nebo si zaplavat v bazénu. Jestliže máte radši aktivní odpočinek, vyzkoušejte bobovou dráhu, paragliding nebo si vyjeďte lanovkou na vrchol Lomnického štítu. Vzdálenost Tatranské Lomnice od Prahy je 570 km. Ubytování je možné v řadě hotelů a penzionů.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2023

Zájezd do Mexika - velký okruhPoznávací zájezd zahrnuje prohlídku toho nejlepšího, co může Mexiko nabídnout, i all-inclusive pobyt u moře. V ceně všechny vstupy na výlety včetně projížděk lodí v Mexico-City a kaňonu Sumidero. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko