Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Volovské vrchy

Volovské vrchy jsou součástí Karpat a nejvýchodnější částí Slovenského Rudohoří. Ohraničeny jsou Slovenským rájem, Slovenským krasem, Muránskou planinou, Košickou a Hornádskou kotlinou. Volovské vrchy mají rozlohu 1320 km2 a dělí se dále na menší podcelky: Havranie vrchy, Knola, Hnilecké vrchy, Pipitka, Zlatý stôl, Kojšovská hoľa a Holička. Většina území se nachází v nadmořské výšce od 300 do 600 metrů. Nejvyšším vrcholem je Zlatý stôl s výškou 1322 metrů nad mořem. Dalšími významnými vrcholy jsou Kloptaň, Kojšovská hoľa, Ovčinec a Okrúhla. Tento horský celek je dlouhý 70 km a 30 km široký. Hlavními turistickými centry jsou Košice, Gelnica a Medzev. Oblastí protéká řeka Bodva a Hnilec. Najdeme zde vodní nádrže Ružín a Malá Lodina, které mají velký rekreační význam. Volovské vrchy poskytují skvělé podmínky pro pěší turistiku a jsou protkány řadou značených stezek. Přesto na turisty narazíte jen velmi zřídka, spíše zde potkáte místní lesníky, myslivce či dřevorubce. Krajina je porostlá převážně jehličnatými lesy, tvořenými hlavně smrkem a jedlí. V pozdním létě vás nadchnou také porosty dozrávajících borůvek a brusinek, na loukách jsou rozkvetlé koberce vřesu, jenž je typickým květem Volovských vrchů.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2022

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

Velikonoce 2022 v JORDÁNSKU

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVydejte se s CK TILIA na poznávací okruh biblickou zemí za Jordánem - navíc dvoudenní návštěva Petry, safari a nocleh ve Wadi Rum a závěrečný pobyt v luxusním 5* hotelu u Mrtvého moře 

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko