Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Velká Fatra

Toto rozsáhlé pohoří hraničící s Nízkými Tatrami, Chočskými vrchy a Malou Fatrou se rozkládá na území o rozloze 40 371 ha. Národní park NAPAVF zde byl vyhlášen teprve v roce 2002, ale od roku 1973 zde již existovala Chráněná krajinná oblast Velká Fatra. Nejvyšším vrcholem Velké Fatry je Ostredok s výškou 1 592 metrů.  Dalšími významnými vrcholy jsou Ploská, Krížna, Klak, Lysec, Rakytov, Šiprůň či Smrekovice. Součástí Velké Fatry je dnes i bývalá část Chočských vrchů, tzv. Šípská Fatra a Harmanecký kras s krásnou a veřejnosti přístupnou Harmaneckou jeskyní. Ve Velké Fatře se vyskytuje vzácná a bohatá flóra a fauna, například medvěd, rys a další divoké šelmy. Především v letním období je to velmi vyhledávaná turistická lokalita s řadou atraktivních turistických cílů. Je zde množství dobře značených turistických tras, které jsou vhodné i pro méně zdatné turisty.

 
 

Náš tip

USA - New York, Washington, Niagara

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně výletu na Niagárské vodopády a do kanadského Toronta. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko