Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Slovensko - města, kraje, lokality

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Slovensko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Slovensko.

PIENAP – Čechům nepříliš známá zkratka

PIENAP – Čechům nepříliš známá zkratka

Východně od skalnatých štítů Vysokých Tater se na slovensko-polské hranici rozkládá malebná a turisticky nesmírně přitažlivá krajina Pieninského národního parku. Tato oblast je v mnoha směrech ojedinělá a ukrývá spoustu jedinečných (nejen) přírodních hodnot.

celý článek

 

Zuberec - po stopách našich předků

Zuberec - po stopách našich předků

Na severovýchodě Žilinského kraje se v blízkosti mohutných hřebenů Západních Tater rozkládá zajímavá a malebná obec Zuberec. Je přitažlivá hlavně svou zachovalou lidovou architekturou, která je k vidění ve skanzenu lidové architektury - Múzeu oravskej dediny.

celý článek

 

Liptovský Mikuláš je obklopen majestátními horami

Liptovský Mikuláš je obklopen majestátními horami

Liptovský Mikuláš je kulturně i historicky bohaté město, které je zároveň centrem jednoho z nejkrásnějších regionů Slovenska – Liptova. Díky nádherné okolní přírodě a množství přitažlivých míst ve svém okolí se stal vyhledávanou turistickou lokalitou.

celý článek

 

Rožňava – centrum horního Gemeru

Rožňava – centrum horního Gemeru

Mezi svahy Slovenského Rudohoří a rozlehlými planinami Slovenského krasu se rozkládá Rožňava – město proslavené hornictvím, starými řemesly a tradicemi. Je to také administrativní a kulturní centrum oblasti horního Gemeru a sídlo biskupa.

celý článek

 

Nové Zámky - kde leží Újvár?

Nové Zámky - kde leží Újvár?

V jižní části západního Slovenska se v Podunajské nížině rozkládá více než 40 tisícové město Nové Zámky, které je významnou dopravní křižovatkou této části republiky. Toto okresní město leží na řece Nitře v blízkosti hranic s Maďarskem, proto zde žije také poměrně početná maďarská menšina.

celý článek

 

Poloniny - na východ za krásnou přírodou

Poloniny - na východ za krásnou přírodou

Když se řekne „poloniny“, většina lidí si asi vybaví zakarpatskou Ukrajinu a román Nikola Šuhaj loupežník od Ivana Olbrachta. Ale poloniny najdeme i na Slovensku. Dokonce se tak jmenuje celý národní park, ležící na nejvýchodnějším cípu země, na hranicích s Ukrajinou a Polskem.

celý článek

 

Pustý zvolenský hrad

Pustý zvolenský hrad

Nedaleko Bánské Bystrice se ve středním Slovensku rozkládá průmyslové město Zvolen, jemuž dominují zříceniny mohutného raně středověkého hradu. Ten se tyčí na vysokém kopci jižně od centra města, nad soutokem řeky Hron se Slatinou.

celý článek

 

Slovenský kras - podzemní svět

Slovenský kras - podzemní svět

Tvářnost krajiny na naší planetě utvářely po miliony let síly, proti kterým jsou možnosti člověka zanedbatelně nepatrné. Příroda však disponuje i prostředky působícími sice dlouhodobě, avšak velmi jemně a na první pohled nepozorovaně. Typickým příkladem jsou třeba krasové jevy v podzemních jeskyních.

celý článek

 

Apartmány Fatrapark 2 – ubytování v srdci Liptova

Apartmány Fatrapark 2 – ubytování v srdci Liptova

Doslova nadosah krásné a nedotčené fatranské přírody byl nedávno vystavěn nový apartmánový dům Fatrapark 2. Ať už se zde ubytujete v létě nebo v zimě, vždy zde prožijete klidnou a ničím nerušenou dovolenou s možnostmi odpočinku i poznávání Slovenských krás.

celý článek

 

V zajetí Malých Karpat

V zajetí Malých Karpat

Jste-li milovníci hor, kopců a romantické přírody, tak pro vás máme jeden tip. Tím jsou Malé Karpaty, oblíbená prázdninová destinace Slováků a zejména Bratislavanů, kterou v posledních letech stále častěji navštěvují i čeští turisté.

celý článek

 

Autem na Slovensko

Autem na Slovensko

Slovensko není co do rozlohy nijak velkou zemí, proto se vyplatí ji navštívit vlastním autem. Nemusíte zde překonávat žádné obrovské vzdálenosti a navíc, ceny jsou zde srovnatelné s našimi. Většina lidí mířících na jižní Slovensko využívá trasu vedoucí přes Brno až do Bratislavy. Odtud pak mohou pokračovat prakticky kamkoliv ...

celý článek

 

Zámek Topoľčianky býval letním sídlem Habsburků

Zámek Topoľčianky býval letním sídlem Habsburků

Na západním Slovensku se pod úpatím vrcholu Tribeč nachází krásný zámek a klášter Topoľčianky. Tyto dva historické skvosty jsou chloubou stejnojmenné obce. Situovány byly do rozsáhlého a udržovaného anglického parku.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6
 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko