Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Slovensko - města, kraje, lokality

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Slovensko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Slovensko.

Slovenský Martin proslavila Matica slovenská

Slovenský Martin proslavila Matica slovenská

Okresní město Martin se nachází na severu Slovenska v Žilinském kraji asi 230 kilometrů severovýchodně od Bratislavy v Turčianské kotlině na řece Turiec. Martin, město s bohatou slovenskou historií, nabízí návštěvníkům výborné podmínky na kulturní vyžití.

celý článek

 

Trenčín – klenot středního Pováží

Trenčín – klenot středního Pováží

Trenčín se nachází na západním Slovensku nedaleko hranic s Českou republikou. Jedno z nejhezčích měst Slovenska je sídlem okresu a Trenčínského kraje. Pod Trenčínskou skálou, kde již v roce 179 měli Římané svůj tábor Laugaritium, dnes leží krajské město, známé módními přehlídkami.

celý článek

 

Žilina je vstupní branou ke čtyřem národním parkům

Žilina je vstupní branou ke čtyřem národním parkům

Krajské město Žilina leží v severozápadní části Slovenska na soutoku Váhu s řekami Kysuca a Rajčianka. Žilinská kotlina se nachází mezi horskými hřebeny Malé Fatry, Strážovských vrchů, Súlovských vrchů, Javorníků a Kysucké roviny. Žilina je známá díky blízké vesničce Terchová ve Vrátné dolině.

celý článek

 

Apartmány FATRAPARK 2 - Z lyží přímo do termálů

Apartmány FATRAPARK 2 - Z lyží přímo do termálů

Jestliže také patříte mezi vášnivé lyžaře a zvažujete, na kterém kopci se letos vyřádíte, zavítejte do slovenského Skiparku Ružomberok. Skvělou volbou pro ubytování je nový apartmánový dům Fatrapark 2, kde budete obklopeni krásnou přírodou a klidem.

celý článek

 

Bytča – město v údolí Váhu

Bytča – město v údolí Váhu

Bytča je významné slovenské město v Horním Pováží. Okresní město Bytča leží převážně na pravém břehu řeky Váh v Bytčianské kotlině. Průmyslové město je známé výrobou lyží, saní a hokejek. Město je situováno v Žilinském kraji na severozápadě Slovenska.

celý článek

 

Košice dneška jsou moderním městem

Košice dneška jsou moderním městem

Košice jsou přirozenou metropolí východního Slovenska. Druhé největší město Slovenska se v roce 2013 stane společně s francouzským městem Marseille Evropským městem kultury. Z kdysi zapomenutého města někde daleko na východní hranici EU se stává velmi evropské město.

celý článek

 

Honosné Piešťany

Honosné Piešťany

V západní části Slovenské republiky se na řece Váh rozkládá světoznámé lázeňské město Piešťany. Leží uprostřed krásné přírody a je obklopeno svahy Považského Inovca. Navíc díky dobrému dopravnímu spojení má toto okresní město výborné předpoklady pro turistický i ekonomický rozvoj.

celý článek

 

Stará Ľubovňa s královským hradem

Stará Ľubovňa s královským hradem

V kopcovité oblasti severozápadního Spiše na severu Slovenska se rozkládá 16 tisícové město Stará Ľubovňa, kterým protéká řeka Poprad. Jeho hlavní dominantou a turistickou atrakcí je Ľubovňanský hrad tyčící se na vápencovém pohoří nad městem. Ľubovňa toho však ukrývá ještě mnohem více.

celý článek

 

Jarabina - malá vesnička ukrývající velký poklad

Jarabina - malá vesnička ukrývající velký poklad

Ve východní části slovenských Pienin se nedaleko Staré Ľubovně nachází malá, tichá a turisticky téměř nedotčená dědinka s názvem Jarabina. Jen málo lidí o ní totiž ví, že ukrývá jedno velké přírodní bohatství – Jarabinský prielom, který je výtvorem nevelkého potůčku Malý Lipník.

celý článek

 

Bešeňová – přijďte relaxovat!

Bešeňová – přijďte relaxovat!

Obec Bešeňová se rozkládá na břehu řeky Váh, v malebné krajině Liptovské kotliny, která patří mezi nejnavštěvovanější a nejpřitažlivější turistické lokality na Slovensku. Samotná Bešeňová, kde žije asi 400 obyvatel, se však stala známou hlavně díky svému termálnímu koupališti s léčivou vodou.

celý článek

 

Červený Kláštor – domov létajícího mnicha

Červený Kláštor – domov létajícího mnicha

Červený Kláštor je nejvýznamnějším turistickým střediskem nacházejícím se ve slovenské části Pieninského národního parku. Symbolem obce se stal především jedinečný kulturně – historický objekt kartuziánského a kamaldulského kláštera, který zde stojí od roku 1319.

celý článek

 

PIENAP – Čechům nepříliš známá zkratka

PIENAP – Čechům nepříliš známá zkratka

Východně od skalnatých štítů Vysokých Tater se na slovensko-polské hranici rozkládá malebná a turisticky nesmírně přitažlivá krajina Pieninského národního parku. Tato oblast je v mnoha směrech ojedinělá a ukrývá spoustu jedinečných (nejen) přírodních hodnot.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6
 
 
 

Náš tip

USA - New York, Washington, Niagara

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně výletu na Niagárské vodopády a do kanadského Toronta. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko