Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Slovensko - města, kraje, lokality

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Slovensko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Slovensko.

Zámek Betliar každoročně přiláká spousty návštěvníků

Zámek Betliar každoročně přiláká spousty návštěvníků

Uprostřed rozlehlého anglického parku nedaleko Rožňavy, stojí dvoupatrový myslivecký zámeček Betliar. Je dílem Štefana Andrássyho a v držení jeho rodiny zůstal po mnoho let. Dnes je Betliar jedním z nejkrásnějších zámků na Slovensku a každoročně přiláká spousty návštěvníků.

celý článek

 

Děvínský hrad – symbol slovenské historie

Děvínský hrad – symbol slovenské historie

V Bratislavské městské části Děvín se nacházejí ruiny stejnojmenného hradu, který představuje jednu z nejvýznamnějších památek ve slovenské historii. Má mimořádnou strategickou polohu na skále, nad ústím řeky Moravy do Dunaje a vytváří tak nepřehlédnutelnou krajinnou dominantu.

celý článek

 

Oravský hrad, jeden z nejkrásnějších hradů na Slovensku

Oravský hrad, jeden z nejkrásnějších hradů na Slovensku

V údolí řeky Oravy se na 112 metrů vysoké strmé skalní vyvýšenině tyčí jeden z nejzajímavějších hradů na Slovensku. Oravský hrad je dominantou obce Oravský Podzámok nacházející se v okrese Dolný Kubín a představuje významnou národní kulturní památku.

celý článek

 

Slovenský ráj ukrývá na 300 kilometrů stezek

Slovenský ráj ukrývá na 300 kilometrů stezek

Chystáte se na dovolenou k našim východním sousedům? Tak si to zamiřte rovnou do Slovenského rudohoří, v jehož severovýchodní části se nachází vůbec nejkrásnější kout - Slovenský ráj. O tom, že hrdě dostál svému jménu, se můžete přesvědčit sami, a to během několika výletů jeho půvabným a členitým terénem.

celý článek

 

Pribilina - poznejte podtatranský folklór

Pribilina - poznejte podtatranský folklór

V oblasti Západních Tater, v místě, kde se Račkov potok stéká s řekou Belá, leží obec Pribylina. Stala se vyhledávaným cílem turistů jak v letním, tak i v zimním období. Račkova a Jamnická dolina jsou totiž ideální pro pěší turistiku, cykloturistiku, běžecké i sjezdové lyžování. Díky poloze v nadmořské výšce 745 metrů poskytuje navíc krásný výhled na okolní horskou krajinu.

celý článek

 

Zapomenutá Orava

Zapomenutá Orava

Mezi poměrně málo navštěvované a neprávem opomíjené lokality na Slovensku patří Orava. Toto historické území, zhruba odpovídající bývalé stejnojmenné uherské župě, zahrnuje okresy Dolný Kubín, Námestovo, Tvrdošín a částečně Ružomberok, na severu pak zasahuje až do Polska.

celý článek

 

Středověký Bardejov

Středověký Bardejov

Na severovýchodě Slovenska v oblasti Šariše leží další významné historické město, Bardejov. V písemných záznamech je poprvé zmiňováno v roce 1241, ačkoliv archeologické nálezy nám ukazují, že člověk se na tomto území objevoval už od starší doby kamenné. Zatím tu však nebyl proveden souvislý průzkum a proto není jasné, od kdy se datuje trvalé osídlení.

celý článek

 

Banská Štiavnica, město ze seznamu UNESCO

Banská Štiavnica, město ze seznamu UNESCO

Také Slovensko má památky, zapsané na seznam UNESCO. Jednou z nich je město Banská Štiavnica, ležící v údolí Štiavnických vrchů. Do určité míry se dá říci, že je to jakási slovenská obdoba Kutné Hory, neboť i v tomto případě měl jeho růst a bohatství návaznost na těžební průmysl, hlavně na dolování stříbra a zlata. Dokladem toho je i městský erb s opevněním a hornickými nástroji.

celý článek

 

Liptovská Mara - slovenské rekreační centrum

Liptovská Mara - slovenské rekreační centrum

Voda k prázdninám neodmyslitelně patří. A zatímco jedni se za ní vypravují až k dalekým mořím, druzí vezmou za vděk některou ze sladkovodních nádrží, jako je například Liptovská Mara na Slovensku.

celý článek

 

Vysoké Tatry - nejmenší evropské velehory

Vysoké Tatry - nejmenší evropské velehory

Pohoří Vysoké Tatry se rozkládá v severní části Slovenské republiky, na hranici s Polskem. Se svou délkou 25 km jsou nejmenšími velehorami v Evropě, ale zároveň jsou nejvyšším horským masivem Karpatského oblouku, který se táhne v délce 1200 km. Staly se také jedním z posledních útočišť pro mnoho volně žijících zvířat.

celý článek

 

Čachtice - poslední sídlo krvavé grófky

Čachtice - poslední sídlo krvavé grófky

Už v daleké minulosti při opevňování západní hranice Uherské říše byla budována série opevnění v okolí řeky Váh. Jedním z prvních budovaných hradů byly Čachtice. Jeho nejslavnější obyvatelkou byla hraběnka Alžběta Nadásdy-Báthoryová, která byla za mnohonásobné vraždy mladých dívek odsouzena v roce 1611 na doživotí a uvězněna na svém sídle. V roce 1614 zde zemřela.

celý článek

 

Bratislavský hrad - dominanta hlavního města

Bratislavský hrad - dominanta hlavního města

Většina měst má nějakou charakteristickou stavbu, jejíž silueta je pro něj typická. Ani Bratislava není výjimkou. Na vyvýšenině nad Dunajem stojí známý Bratislavský hrad, nezaměnitelný svým čtvercovým půdorysem a čtyřmi věžemi, žertem přezdívaný „stůl vzhůru nohama". Ač je jeho historie velmi dlouhá, hrad je ve skutečnosti poměrně nový.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6
 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko