Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Jasenská dolina

(540 – 769 m. n. m.)
Jasenská dolina je nejznámější velkofatranskou dolinou a nachází se pod severními svahy vrchu Lysek, který měří 1381. Místní rekreační centrum provozuje společnost JASED s. r. o. Jasenská dolina se dělí na dvě menší střediska Kašová a Lehota, které se nachází u obce Belá – Dulice. Návštěvu těchto areálů můžete zkombinovat s lyžováním v nedalekém areálu Martinské hole.

Severní svahy v areálu Kašová jsou pravidelně upravovány a určeny jak začátečníkům, tak i zdatným lyžařům.  O kvalitu sjezdovek se stará zabudovaný zasněžovací systém. O přepravu lyžařů se zde starají 3 vleky dlouhé do 200 metrů, 3 vleky nad 200 metrů a jedna čtyřsedačková lanovka, jejichž celková přepravní kapacita je 5400 osob za hodinu. Celý lyžařský areál je osvětlený. Ve střední části Jasenské doliny se nachází středisko Lehota, která nabízí lyžařské terény vhodné spíše pro zdatné lyžaře. Sjezdovky jsou zde pravidelně upravované a udržované, záleží však na sněhových podmínkách. Funguje zde 1 vlek Tatrapoma dlouhý 700 metrů s převýšením 170 metrů a přepravní kapacitou 700 osob za hodinu. Pokud jsou v Jasenské dolině příznivé sněhové podmínky, je v provozu také lyžařský areál Piatrová, který leží asi 3 km od Vrútok. Sjezdovky jsou vhodné pro všechny typy lyžařů, které přepravují dva vleky. Středisko není zatím osvětlené ani zasněžované. Celodenní skipas do všech tří areálů vás vyjde na 500 Kč a dítě do 14 let na 360 Kč. Z Prahy je Jasenská dolina vzdálena 454 km.

Jasenská dolina poskytuje také ideální podmínky pro běžecké lyžování a pěší turistiku. Běžecké trati jsou zde tři o celkové délce 7 km. Výchozím bodem je středisko Kašová. Lyžařská sezóna zde obvykle trvá od poloviny prosince do konce března, při dobré sněhové pokrývce i do poloviny dubna. Svá vozidla můžete zaparkovat na velkokapacitním parkovišti přímo pod vleky. Lyžařská střediska v Jasenské dolině poskytují svým návštěvníkům další služby, jako je například informační centrum, skiservis, úschovnu a půjčovnu lyžařského vybavení, je zde lyžařská škola pro děti i dospělé. Ubytování je možné v některém penzionu nebo v chatě, stravování v restauraci nebo formou rychlého občerstvení v bufetu. Kromě lyžování zde můžete vyzkoušet také bruslení na přírodní ledové ploše, jízdu na koních nebo na sáňkách.

 
 

Náš tip

SEYCHELY 2023

Pobytově-poznávací zájezd po souostroví Seychely. 3 největší ostrovy Mahé, Praslin a La Dique, koupání, botanická zahrada s ohradou s želvami, národních park Vallée de Mai na ostrově Praslin. CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko