Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Chopok jih - Kosodrevina

(1100 – 2000 m. n. m.)
Na jižní straně nejvyšší hory Nízkých Tater Chopku, který měří 2023 metrů nad mořem, se nachází lyžařské středisko Kosodrevina, které je dvěma vleky propojeno s areálem Jasná na jeho severní straně. Kdysi toto středisko patřilo mezi nejmodernější na Slovensku, jeho kvalita však postupně začala upadat a velmi se zde zhoršila infrastruktura. V dnešních dnech je však středisko po značné rekonstrukci a investovalo se do něj kolem 40 milionů slovenských korun. Došlo k rozšíření a upravení sjezdovek a zabudován byl systém umělého zasněžování. Vylepšeny byly také stravovací služby, kvalitní jídlo si dnes můžete objednat ve Ski restaurantu v hotelu Srdiečko, v samoobslužné restauraci Kosodrevina nebo novém Snow baru naproti budovy lanovky u Srdiečka.

Lyžařské terény na jižní straně Chopku jsou ideální pro milovníky feeridového lyžování. Celkově je zde 7 km sjezdových tratí, z nichž 3 jsou středně těžké červené a 3 obtížné černé. Lyžaře na svazích přepravují 4 vleky a jedna sedačková lanovka, která vede od hotelu Srdiečko k hotelu Kosodrevina. Od hotelu Kosodrevina se až do výšky 2000 metrů můžete dostat pomou nebo vlekem Zadné Dereše. Nad hotelem jsou již svahy nad hranicí lesa, proto jsou náročnější a určeny zkušenějším lyžařům. K Srdiečku můžete sjet po červené příliš neupravované sjezdovce vedoucí lesem.  Přímo podél sedačkové lanovky vede také černá sjezdovka rovněž k hotelu Srdiečko.

Snowboardisté si zde přijdou na své zejména ve vrchních partiích střediska, kde jsou při dostatečné sněhové pokrývce skvělé možnosti freeridu. Ubytování i stravování je možné ve jmenovaných hotelech, kde je k dispozici také sauna. Mezi služby, které lyžařský areál návštěvníkům poskytuje, patří půjčovna a servis vybavení, úschovna batohů, dětská lyžařská školka a škola pro začátečníky. Vzdálenost střediska od Prahy je 510 km. Jednodenní skipas do areálu Chopok – Kosodrevina vyjde dospělou osobu na 650 Sk, juniory a seniory na 520 Sk a děti do 12 let na 450 Sk.

 
 

Náš tip

USA - New York, Washington, Niagara

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně výletu na Niagárské vodopády a do kanadského Toronta. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko