Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vrátná dolina

(620 – 1500 m. n. m.)
Vrátnou dolinu najdeme asi 25 km od Žiliny, nad rázovitou obcí Terchová, která je rodištěm známého slovenského zbojníka Juraje Jánošíka. V sousedství Vrátné doliny se nachází jeden z nejvyšších vrcholů Malé Fatry – Velký Rozsutec dosahující výšky 1609 metrů nad mořem. Vrátná dolina se tak stala jedním z nejkrásnějších lyžařských středisek na Slovensku s kvalitními sjezdovými tratěmi, kde se často pořádají závody Evropského poháru. Nejvyšším bodem střediska je Snilovské sedlo pod Chlebom, odkud se nabízí nádherné výhledy na celou Malou Fatru i na Martinské hole.

Vrátnou dolinu lze rozdělit do tří lyžařských areálů se svahy orientovanými na sever: Paseky - Poludňový Grůň (620 – 1450 m. n. m.), Pod Chlebom (750 – 1520 m. n. m.) a Príslop – Tížinka (640 – 900 m. n. m.).  Areál Paseky nabízí lyžařům asi 1 kilometr dlouhý a 50 – 200 metrů široký červený svah, který je obsluhován 3 vleky, jedním dětským 100 metrovým vlekem a čtyřsedačkovou lanovkou.  Dále je zde ještě jedna kratší červená sjezdovka s mírným dojezdem a s pár superobřími oblouky. Její výhodou je malá návštěvnost a nevyskytují se na ní ledové plotny. Areál Pod Chlebom nabízí 2 černé sjezdovky pro zkušené lyžaře, které jsou dlouhé 2 km, a převýšení dosahuje 750 metrů.  O přepravu lyžařů se zde stará nová kabinková lanovka vedoucí od chaty Vrátná. Nahoře je připraven ještě dětský vlek a jedna kratší kotva. Na Príslopu na vás čekají dvě červené 900 metrů dlouhé sjezdovky s převýšením kolem 200 metrů. Vedle něj se nachází ještě areál Tížinka s modrými sjezdovkami a třemi kratšími vleky. Celková přepravní kapacita všech vleků ve Vrátné dolině je 11500 osob za hodinu. Jednodenní skipas do všech lyžařských areálů vás vyjde na 720 Sk a juniory os 13 do 19 let na 610 Sk. Děti do 6 let mají vstup zdarma.


Hřebeny Malé Fatry jsou také často vyhledávány skialpinisty, kteří zde mohou podniknout hřebenovou túru. Běžkařům je zde k dispozici 18 km značených a upravovaných tratí. Snowboardisté si na své přijdou v areálu Paseky, kde na ně čeká uměle zasněžovaný snowboardpark a boardercrossová dráha. Součástí parku je také 300 metrů dlouhý vlek. Ve Vrátné můžete využít také služeb lyžařské školy, dětského lyžařského areálu a půjčovny sportovního vybavení. Ubytování a stravování si můžete zajistit v chatách a hotelích nacházejících se přímo u vleků nebo lanovek, například chata Vrátná, hotel Boboty nebo hotel Pod Sokolím v areálu Tížinka. Další možnosti aprés-ski vyžití najdete v nedaleké Žilině nebo v trošku vzdálenějších Rajeckých Teplicích. Vzdálenost z Prahy do Vrátné doliny je 440 km. Auto je možné zaparkovat asi 50 metrů od vleků.

 
 

Náš tip

USA - New York, Washington, Niagara

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně výletu na Niagárské vodopády a do kanadského Toronta. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko