Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Martinské hole

(1150 – 1456 m. n. m.)
Středisko Martinské hole se nachází v pohoří Malá Fatra přímo nad městem Martin. Jelikož se nachází v poměrně velké nadmořské výšce, jsou zde výborné lyžařské podmínky během celé zimní sezóny. Martinské hole patří k největším lyžařským areálům na Slovensku, poskytuje množství kvalitních lyžařských tratí, nádhernou přírodu a výhled na ostatní slovenská pohoří a také na město Martin.  Z místních sjezdovek je krásně vidět například na Velký a Malý Kriváň a také na Chleb.

Na lyžaře zde čekají upravované sjezdové tratě nejrůznějších náročností a délek, na kterých po celou zimu leží přírodní sníh. Celkem je zde k dispozici 13 km sjezdovek, které se nachází převážně na východním hřebeni Martinských holí, mezi Velkou Lúkou a Minčolem. Z 11 sjezdovek je nejdelší trať Odjazdová dlouhá 3800 metrů s převýšením 553 metrů. Přepravu lyžařů zabezpečuje 6 vleků a jedna sedačková lanová dráha, jejich celková přepravní kapacita je 5000 osob za hodinu. Jednodenní skipas v hlavní sezóně vyjde na 630 Sk a dítě na 440 Sk.

V okolí jsou široké možnosti turistiky a běžeckého lyžování. V areálu byl vybudován také snowboard park s množstvím skoků a railů, který se nachází u vleku Javorina v nadmořské výšce 1365 – 1456 metrů nad mořem.  Překážky jsou určeny pro zkušené snowboardisty i pro začátečníky. Jednodenní vstupenka do snowparku vyjde na 370 Kč. V areálu si můžete vyzkoušet také jízdu na sněžném skútru, které se zde pronajímají i s průvodcem. Ten vás provede hřebenem Martinských holí. Jízda na skútru je jedinečným zážitkem, při kterém se můžete kochat krásnou okolní přírodou a panoramatem Malé Fatry. Podmínkou pro zapůjčení sněžného skútru je minimální věk 18 let a oprávnění pro řízení motorového vozidla. Pronájem vás vyjde na 2000 Sk na půl hodiny.

Ubytování je možné přímo ve středisku v některé z chat nebo v hotelu Martinské hole, který kromě ubytování poskytuje mnoho dalších služeb, jako jsou masáže, solárium, fitness, stolní tenis, bazén nebo dětský koutek. Vzdálenost střediska od Prahy je 450 km, autem můžete dojet až do výšky 1240 metrů nad mořem, nahoru se však jezdí od 6 do 12h a od 19 do 24h, dolů pak od 13 do 18h a od 1 do 5h ráno.

 
 

Náš tip

USA - New York, Washington, Niagara

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně výletu na Niagárské vodopády a do kanadského Toronta. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko