Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Velká Rača

(600 – 1060 m. n. m.)
V Kysuckých Beskydech na severozápadě Slovenska se nachází populární středisko zimních sportů Velká Rača. Lyžuje se na svazích nejvyššího vrcholu Velká Rača vysokém 1236 metrů nad mořem, který se zvedá přímo na hranicích s Polskem. Lyžaři si zde mohou zajezdit na prostorných a širokých svazích, které jsou pravidelně upravovány a zasněžovány. Díky modernímu lyžařskému zázemí a kvalitnímu vybavení a rozsáhlým službám se středisko stalo také bohužel jedním z nejdražších na Slovensku, které i tak bývá neustále přeplněno lyžaři. To má za následek dlouhé čekací doby na vleky.

Lyžařský areál se dělí na tři vzájemně propojené části, Laliky, Dedovka a Marguška. Celkově středisko nabízí 14 km sjezdových tratí. V části Dedovka je 6 sjezdovek, z toho čtyři modré určené spíše začátečníkům, jedna středně těžká červená a také těžká černá. Nejdelší tratí je červená Košariská II. měřící 1400 metrů s převýšením 314 metrů. Najdeme zde také Košariskou lyžařskou školu pro začátečníky. Lokalita Marguška poskytuje lyžařům 3 lehčí modré a dvě střední červené tratě. Laliky pak nabízí hlavní 2350 metrů dlouhou červenou sjezdovku Pretekárska, těžkou černou sjezdovku a 3550 metrů dlouhou Dlhou trať, kde se střídají modré a červené sjezdovky a převýšení dosahuje 420 metrů. Přepravu lyžařů zde zajišťují tři moderní vleky, 2 čtyřsedačkové a jedna šestisedačková lanovka v kombinaci s osmimístnou kabinkovou lanovkou (telemix). Přepravní kapacita je tedy 9700 osob za hodinu. Z horní stanice telemixu vede trasa na vrchol Velké Rače, kam dojdete asi za třičtvrtě hodiny. Z vrcholu, kde stojí polská chata, se naskýtá překrásný výhled na Roháče, Vysoké i Nízké Tatry a Malou Fatru.

V okolí Velké Rače se nachází běžecké trasy v délkách od 1 do 10 km. Je zde také možné nastoupit na Kysuckou magistrálu s celkovou délkou 62 km. Zajímavostí je tzv. Stopa zdraví vedoucí z velké části po hřebenu Velké Rače a je určená spíše pro rekreační běžkaře. Pro snowboardisty je zde připraven snowpark s U-rampou.

Středisko Velká Rača poskytuje také velkou nabídku služeb, k dispozici je půjčovna zimního vybavení, ski servis, lyžařská a snowboardová škola, noční hlídané parkoviště a bankomat v Dedovke. Skipasy na lanovky a vleky si můžete zakoupit v pokladnách v Dedovce a Lalikách nebo v centru obce Oščadnica. Jednodenní skipas vás vyjde na 750 Sk a děti a seniory na 520 Sk. Oblast nabízí široké možnosti ubytování, od hotelů, přes penziony, horské chaty až po ubytování v soukromí nebo ve srubech. O vaše hladové žaludky se postará některá z místních restaurací, které nabízejí kvalitní tradiční a mezinárodní pokrmy. Dále jsou zde také bufety, větší nabídku stravovacích zařízení pak najdete v nedaleké Oščadnici. Vzdálenost střediska od Prahy je 420 km.

Lyžování na Slovensku – Velká Rača

Lyžování na Slovensku – Velká Rača

Na severozápadě Slovenska se v Kysuckých Beskydech nedaleko města Čadca rozkládá oblíbené lyžařské středisko Velká Rača. Díky své poloze na trojmezí Slovenska, Polska a České republiky se stalo vyhledávaným cílem milovníků zimních sportů ze všech těchto zemí. Všichni sem přijíždějí za krásnou krajinou, moderním vybavením a perfektními službami.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko