Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Drienica

(500 – 1068 m. n. m.)
Lyžařský areál Drienica se nachází v Čergovské vrchovině na východním Slovensku, asi 25 km od Prešova a patří mezi nejvýznamnější v této oblasti. Samotné středisko najdeme na začátku Drienickej doliny a Lysé na úpatí pohoří Čergov. Drienica se dělí na dvě části: Háj (někdy označován pouze jako Drienica) a Lysá, které jsou propojeny sjezdovkou a lesními cestami. Vleky mezi nimi zatím nejsou vybudovány. Lyžuje se na západním svahu hory Lysá, která měří 1067 metrů nad mořem a také na severozápadním svahu kopce Háj s výškou 761 metrů nad mořem.

V Háji jsou spíše méně náročné trasy určené začátečníkům a rodinám s dětmi. Svahy jsou mírné s dvěma modrými sjezdovkami, které obsluhují 2 delší a 2 kratší vleky. V části Lysá jsou lyžařům k dispozici středně náročné a těžké sjezdovky. Celkem je zde kolem 10 km sjezdových tratí, z nichž dvě jsou dokonce černé, dlouhé kolem 600 metrů. O přepravu lyžařů se stará šest různě dlouhých vleků a jedna sedačková lanovka s přepravní kapacitou 6000 osob za hodinu. Vstup do areálu se nachází ve výšce asi 700 metrů nad mořem, nad areálem Háj (Drienica), ze kterého vede na vrchol Lysé sedačková lanovka. Asi 2 km sjezdovek jsou uměle zasněžovány a všechny tratě jsou pravidelně upravovány.

Milovníci běžek mohou využít 8 km upravovaných běžeckých tratí v okolí lyžařského areálu. Pro snowboardisty ve středisku zatím nebyl vystavěn žádný areál. V areálu Lysá byly u dolní stanice lanovky postaveny dva hotely s bary, další dva hotely jsou v části Háj. V jednom z nich je k dispozici dokonce menší bazén s vířivkou, který je v provozu po celý rok. Dále máte v tomto středisku možnost sáňkování a bruslení, k dispozici je ski servis, půjčovna lyží, lyžařská škola pro děti i dospělé a bezplatné parkoviště. Sezóna zde trvá od prosince do konce března. Od Prahy je toto středisko vzdáleno 638 km.

 
 

Náš tip

USA - New York, Washington, Niagara

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně výletu na Niagárské vodopády a do kanadského Toronta. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko