Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Malá Fatra

Pohoří Malá Fatra je třetím nejvyšším na Slovensku. Národním parkem byla vyhlášena v roce 1988. Nejvyšším vrcholem Malé Fatry je Veľký Fatranský Kriváň měřící 1 709 metrů nad mořem. Dalšími významnými vrcholy na území parku jsou dominantní Rozsutec s věžičkovým skalním městem, Stoh, Chleb či Malý Rozsutec s Křišťálovou jeskyní. Největšími městy, do jejichž okresů Malá Fatra zasahuje, jsou města Žilina, Martin, Prievidza a Dolný Kubín. V parku najdeme překrásnou nedotčenou přírodu a spoustu značených turistických chodníků nejrůznějších délek a obtížností. Národní park Malá Fatra je také útočištěm pro mnoho druhů živočichů a rostlin. Malá Fatra je známá především svými úžasnými přírodními úkazy, skálami, roklinami, propastmi či hřebeny vrcholů. Obdivovaný je Šútovský vodopád, Dolné a Horné Diery, hrad Strečno a klikatý 7 kilometrů dlouhý úsek Váhu splavný na dřevěných vorech. Významnými lyžařskými středisky jsou Martinské Hole a Vrátná Dolina.

Malá Fatra – slovenský ráj to napohled

Malá Fatra – slovenský ráj to napohled

Jeden z nejnavštěvovanějších slovenských národních parků nese jméno Malá Fatra. Stejnojmenné pohoří se vypíná z Žilinské a Turčanské kotliny a spolu s krásnými a nedotčenými luky a háji, plnými zajímavých přírodních úkazů a vzácných zvířat a rostlin, představuje jedno z nejkrásnějších míst na Slovensku, ideální pro celoroční túry, relaxaci i zimní radovánky.

celý článek

 
 
 

Náš tip

CK MAYER - poznávací zájezdy

CK Mayer je specialista na poznávací zájezdy s 27letou tradicí. Dále pořádáme pobyty s výlety, zájezdy s lehkou pěší turistikou a do termálních lázní.

 

SKOTSKO - cyklozájezdy s CK POZNÁNÍ

Pojeďte se s námi podívat do Skotska a vychutnejte si ta nejkrásnější místa na kole - jezero Loch Lomond, výstup na Ben Nevis či návštěvu palírny pravé skotské whisky.

ZÁJEZDY DO IZRAELE A PALESTINY

CK Tilia - poznávací zájezdy do IzraeleCK TILIA - poznávací zájezdy po nejzajímavějších místech biblické země s poutavým výkladem českého průvodce.

ZÁJEZDY ONLINE 2017

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko