Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vrátná dolina

(620 – 1500 m. n. m.)
Vrátnou dolinu najdeme asi 25 km od Žiliny, nad rázovitou obcí Terchová, která je rodištěm známého slovenského zbojníka Juraje Jánošíka. V sousedství Vrátné doliny se nachází jeden z nejvyšších vrcholů Malé Fatry – Velký Rozsutec dosahující výšky 1609 metrů nad mořem. Vrátná dolina se tak stala jedním z nejkrásnějších lyžařských středisek na Slovensku s kvalitními sjezdovými tratěmi, kde se často pořádají závody Evropského poháru. Nejvyšším bodem střediska je Snilovské sedlo pod Chlebom, odkud se nabízí nádherné výhledy na celou Malou Fatru i na Martinské hole.

Vrátnou dolinu lze rozdělit do tří lyžařských areálů se svahy orientovanými na sever: Paseky - Poludňový Grůň (620 – 1450 m. n. m.), Pod Chlebom (750 – 1520 m. n. m.) a Príslop – Tížinka (640 – 900 m. n. m.).  Areál Paseky nabízí lyžařům asi 1 kilometr dlouhý a 50 – 200 metrů široký červený svah, který je obsluhován 3 vleky, jedním dětským 100 metrovým vlekem a čtyřsedačkovou lanovkou.  Dále je zde ještě jedna kratší červená sjezdovka s mírným dojezdem a s pár superobřími oblouky. Její výhodou je malá návštěvnost a nevyskytují se na ní ledové plotny. Areál Pod Chlebom nabízí 2 černé sjezdovky pro zkušené lyžaře, které jsou dlouhé 2 km, a převýšení dosahuje 750 metrů.  O přepravu lyžařů se zde stará nová kabinková lanovka vedoucí od chaty Vrátná. Nahoře je připraven ještě dětský vlek a jedna kratší kotva. Na Príslopu na vás čekají dvě červené 900 metrů dlouhé sjezdovky s převýšením kolem 200 metrů. Vedle něj se nachází ještě areál Tížinka s modrými sjezdovkami a třemi kratšími vleky. Celková přepravní kapacita všech vleků ve Vrátné dolině je 11500 osob za hodinu. Jednodenní skipas do všech lyžařských areálů vás vyjde na 720 Sk a juniory os 13 do 19 let na 610 Sk. Děti do 6 let mají vstup zdarma.


Hřebeny Malé Fatry jsou také často vyhledávány skialpinisty, kteří zde mohou podniknout hřebenovou túru. Běžkařům je zde k dispozici 18 km značených a upravovaných tratí. Snowboardisté si na své přijdou v areálu Paseky, kde na ně čeká uměle zasněžovaný snowboardpark a boardercrossová dráha. Součástí parku je také 300 metrů dlouhý vlek. Ve Vrátné můžete využít také služeb lyžařské školy, dětského lyžařského areálu a půjčovny sportovního vybavení. Ubytování a stravování si můžete zajistit v chatách a hotelích nacházejících se přímo u vleků nebo lanovek, například chata Vrátná, hotel Boboty nebo hotel Pod Sokolím v areálu Tížinka. Další možnosti aprés-ski vyžití najdete v nedaleké Žilině nebo v trošku vzdálenějších Rajeckých Teplicích. Vzdálenost z Prahy do Vrátné doliny je 440 km. Auto je možné zaparkovat asi 50 metrů od vleků.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko