Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kysucké Beskydy

Kysucké Beskydy jsou součástí Slovenských Beskyd stejně jako sousední Oravské Beskydy a můžeme je rozdělit na dva hlavní podcelky: Rača a Javorský Beskyd. Chráněná krajinná oblast Kysuce zahrnuje velkou část Kysuckých Beskyd a rozkládá se na ploše 654 km2 a založena byla v roce 1984. CHKO Kysuce však zahrnuje ještě další horské celky, například Javorníky, Turzovskou a Kysuckou vrchovinu. Nejvyšším vrcholem Kysuckých Beskyd je Velká Rača s výškou 1236 metrů nad mořem, na jejíchž svazích najdeme stejnojmenné významné lyžařské středisko. Mezi další významné vrcholy patří Kykuľa, Malá Rača a Rycierova hora. Hlavními turistickými středisky v oblasti jsou Čadca a Kysucké Nové Město. Oblastí protéká řeka Kysuca a jejím přítokem je Bystrica. V Kysuckých Beskydech se vyskytuje řada vzácných druhů rostlin a živočichů, některé druhy jsou dokonce kriticky ohroženy. V Kysuckých Beskydech jsou ideální podmínky pro pěší turistiku a cykloturistiku. Zdejší značené trasy uspokojí i toho nejnáročnějšího návštěvníka. Mezi turisticky atraktivní a vyhledávaná místa patří Korňanský ropný pramen, jenž je evropským unikátem nebo národní přírodní rezervace Klokočské skály.

Lyžování na Slovensku – Velká Rača

Lyžování na Slovensku – Velká Rača

Na severozápadě Slovenska se v Kysuckých Beskydech nedaleko města Čadca rozkládá oblíbené lyžařské středisko Velká Rača. Díky své poloze na trojmezí Slovenska, Polska a České republiky se stalo vyhledávaným cílem milovníků zimních sportů ze všech těchto zemí. Všichni sem přijíždějí za krásnou krajinou, moderním vybavením a perfektními službami.

celý článek

 
 
 

Náš tip

CK MAYER - poznávací zájezdy

CK Mayer je specialista na poznávací zájezdy s 27letou tradicí. Dále pořádáme pobyty s výlety, zájezdy s lehkou pěší turistikou a do termálních lázní.

 

SKOTSKO - cyklozájezdy s CK POZNÁNÍ

Pojeďte se s námi podívat do Skotska a vychutnejte si ta nejkrásnější místa na kole - jezero Loch Lomond, výstup na Ben Nevis či návštěvu palírny pravé skotské whisky.

ZÁJEZDY DO IZRAELE A PALESTINY

CK Tilia - poznávací zájezdy do IzraeleCK TILIA - poznávací zájezdy po nejzajímavějších místech biblické země s poutavým výkladem českého průvodce.

ZÁJEZDY ONLINE 2017

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko