Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Volovské vrchy

Volovské vrchy jsou součástí Karpat a nejvýchodnější částí Slovenského Rudohoří. Ohraničeny jsou Slovenským rájem, Slovenským krasem, Muránskou planinou, Košickou a Hornádskou kotlinou. Volovské vrchy mají rozlohu 1320 km2 a dělí se dále na menší podcelky: Havranie vrchy, Knola, Hnilecké vrchy, Pipitka, Zlatý stôl, Kojšovská hoľa a Holička. Většina území se nachází v nadmořské výšce od 300 do 600 metrů. Nejvyšším vrcholem je Zlatý stôl s výškou 1322 metrů nad mořem. Dalšími významnými vrcholy jsou Kloptaň, Kojšovská hoľa, Ovčinec a Okrúhla. Tento horský celek je dlouhý 70 km a 30 km široký. Hlavními turistickými centry jsou Košice, Gelnica a Medzev. Oblastí protéká řeka Bodva a Hnilec. Najdeme zde vodní nádrže Ružín a Malá Lodina, které mají velký rekreační význam. Volovské vrchy poskytují skvělé podmínky pro pěší turistiku a jsou protkány řadou značených stezek. Přesto na turisty narazíte jen velmi zřídka, spíše zde potkáte místní lesníky, myslivce či dřevorubce. Krajina je porostlá převážně jehličnatými lesy, tvořenými hlavně smrkem a jedlí. V pozdním létě vás nadchnou také porosty dozrávajících borůvek a brusinek, na loukách jsou rozkvetlé koberce vřesu, jenž je typickým květem Volovských vrchů.

 
 

Náš tip

CK MAYER - poznávací zájezdy

CK Mayer je specialista na poznávací zájezdy s 27letou tradicí. Dále pořádáme pobyty s výlety, zájezdy s lehkou pěší turistikou a do termálních lázní.

 

SKOTSKO - cyklozájezdy s CK POZNÁNÍ

Pojeďte se s námi podívat do Skotska a vychutnejte si ta nejkrásnější místa na kole - jezero Loch Lomond, výstup na Ben Nevis či návštěvu palírny pravé skotské whisky.

ZÁJEZDY DO IZRAELE A PALESTINY

CK Tilia - poznávací zájezdy do IzraeleCK TILIA - poznávací zájezdy po nejzajímavějších místech biblické země s poutavým výkladem českého průvodce.

ZÁJEZDY ONLINE 2017

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko