Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Velká Fatra

Toto rozsáhlé pohoří hraničící s Nízkými Tatrami, Chočskými vrchy a Malou Fatrou se rozkládá na území o rozloze 40 371 ha. Národní park NAPAVF zde byl vyhlášen teprve v roce 2002, ale od roku 1973 zde již existovala Chráněná krajinná oblast Velká Fatra. Nejvyšším vrcholem Velké Fatry je Ostredok s výškou 1 592 metrů.  Dalšími významnými vrcholy jsou Ploská, Krížna, Klak, Lysec, Rakytov, Šiprůň či Smrekovice. Součástí Velké Fatry je dnes i bývalá část Chočských vrchů, tzv. Šípská Fatra a Harmanecký kras s krásnou a veřejnosti přístupnou Harmaneckou jeskyní. Ve Velké Fatře se vyskytuje vzácná a bohatá flóra a fauna, například medvěd, rys a další divoké šelmy. Především v letním období je to velmi vyhledávaná turistická lokalita s řadou atraktivních turistických cílů. Je zde množství dobře značených turistických tras, které jsou vhodné i pro méně zdatné turisty.

 
 

Náš tip

CK MAYER - poznávací zájezdy

CK Mayer je specialista na poznávací zájezdy s 27letou tradicí. Dále pořádáme pobyty s výlety, zájezdy s lehkou pěší turistikou a do termálních lázní.

 

SKOTSKO - cyklozájezdy s CK POZNÁNÍ

Pojeďte se s námi podívat do Skotska a vychutnejte si ta nejkrásnější místa na kole - jezero Loch Lomond, výstup na Ben Nevis či návštěvu palírny pravé skotské whisky.

ZÁJEZDY DO IZRAELE A PALESTINY

CK Tilia - poznávací zájezdy do IzraeleCK TILIA - poznávací zájezdy po nejzajímavějších místech biblické země s poutavým výkladem českého průvodce.

ZÁJEZDY ONLINE 2017

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko