Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Velká Fatra

Toto rozsáhlé pohoří hraničící s Nízkými Tatrami, Chočskými vrchy a Malou Fatrou se rozkládá na území o rozloze 40 371 ha. Národní park NAPAVF zde byl vyhlášen teprve v roce 2002, ale od roku 1973 zde již existovala Chráněná krajinná oblast Velká Fatra. Nejvyšším vrcholem Velké Fatry je Ostredok s výškou 1 592 metrů.  Dalšími významnými vrcholy jsou Ploská, Krížna, Klak, Lysec, Rakytov, Šiprůň či Smrekovice. Součástí Velké Fatry je dnes i bývalá část Chočských vrchů, tzv. Šípská Fatra a Harmanecký kras s krásnou a veřejnosti přístupnou Harmaneckou jeskyní. Ve Velké Fatře se vyskytuje vzácná a bohatá flóra a fauna, například medvěd, rys a další divoké šelmy. Především v letním období je to velmi vyhledávaná turistická lokalita s řadou atraktivních turistických cílů. Je zde množství dobře značených turistických tras, které jsou vhodné i pro méně zdatné turisty.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko