Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Termální lázně Podhájska - Mrtvé moře v srdci Evropy

Voda z místního vřídla je světovým unikátem s blahodárnými účinky na celý organismus člověka. Podrobná studie prokázala, že při některých problémech, zejména při astmatu a různých kožních vyrážkách, má voda z Podhájske hlubší a stálejší regenerační efekt než voda z Mrtvého moře.

Obec Podhájska se nachází na jižních výběžcích Pohronské pahorkatiny v nadmořské výšce 170 m. Je jednou z nejstarších obcí na Slovensku. Najdete ji v trojúhelníku Nitra, Levice, Nové Zámky, 12 km východně od Šuran.

„Zázračná voda“
Průzkumem vrtu bylo zjištěno, že se jedná o vodu třetihorního moře. Ve spodních vrstvách byly nalezeny zuby ryb, pylová zrna tehdejších rostlin a další biologický materiál, z něhož lze usuzovat stáří pramene. Podloží vřídla spadá do relativně mladé tektonické oblasti a ještě v nedávné minulosti, kolem roku 1880, se zde podzemní síly ohlásily silným zemětřesením. Díky tomuto podloží se voda přirozeně ohřívá, obohacuje o zemskou energii a pod vysokým tlakem s vydatností 50 litrů za vteřinu a teplotou 80°C se pak tlačí na povrch.

Léčivé účinky
Slovenské „Mrtvé moře“ uzdravilo už tisíce lidí. Ozdravné účinky silně mineralizované vody se projevují zejména u pacientů s problémy pohybového ústrojí, při nemocech dýchacích cest, u kožních ekzémů, lupenky, při onemocnění zažívacího traktu - zejména při poruchách slinivky a sleziny. Voda obsahuje fosforečnany a vápník, které působí na doléčení zlomenin. Bromidy zmírňují bolestivé stavy. Dobře působí na lidi trpící revmatizmem, cévním a kloubovým onemocněním, přetrvávajícími bolestmi páteře, stabilizuje stavy lidí trpících osteoporózou, artrózou a artritidou. Koncentrace lithia rozšiřuje působnost vody a napomáhá k léčbě dny, směs jodidů stimuluje štítnou žlázu, proplachování očí hojí a zlepšuje zrak. Kyselina křemičitá a bromitá má kosmetické a dermatologické účinky na těle.

Působení koupelí na zdraví lidí můžeme přirovnat k homeopatii. Má stálejší, hlubší regenerační efekt a unikátnější složení minerálů než voda z Mrtvého moře. Léčení touto metodou je velmi příjemné, přínosné a výsledky léčby se dostavují okamžitě. Při hromadném koupání nevznikají žádné onemocnění ani plísně, neboť voda vnesené bakterie ihned likviduje a nedovoluje jejich množení.

Termální prameny lze využít po celý rok. Pro ty, kteří chtějí navštívit termální koupaliště za účelem léčení, doporučujeme podzimní, zimní a jarní termíny, neboť účinky této vody jsou silnější. Blahodárné účinky termální vody přitahují stále více návštěvníků z celé Evropy. 

Termální středisko Podhájska zažívá v posledních letech obrovský rozkvět - jde o rozšiřování areálu, modernizaci a novou výstavbu a rekonstrukci stávajících bazénů. Přímo v areálu je možnost ubytování v hotelu Borinka, který je vkusně renovován a vyhovuje i vyšším požadavkům.

V areálu se nachází 9 bazénů s různou teplotou od 39°C, včetně plaveckého. K dispozici je spousta možností občerstvit se v různých stáncích a restauracích, výborné vyžití je i pro děti.  Během letních prázdnin je v areálu zajištěn velmi bohatý kulturní program. Už brzy bude otevřen nový objekt - wellness centrum.

CK Balneola organizuje léčebné pobyty s programem „Týden pohody“ v termálním středisku v Podhájske, ubytování v hotelu Borinka a penzionech Energy I. a Energy II.

Připraven je propracovaný relaxačně-rehabilitační program s terapeuty. 3x denně je možnost cvičení:
- rehabilitační jóga na suchu, čerpání energie a dýchací cvičení
- cvičení ve vnitřním termálním bazénu
- odpolední čínské cvičení Chuej čun kung

Vše je zaměřeno na pohybový systém. Klient se naučí sestavu a ve cvičení pokračuje i po návratu domů. Tím se léčebný pobyt v koupelích Podhájska stane velmi účinným.

Přínosné večerní programy jsou dvojího typu:
- veselé: ochutnávka 9 kvalitních vín, taneční večery
- poučné: přednáška o léčení bylinkami a prodej výrobků firmy Energy - základem je voda z vřídla Podhájska, testování zdraví a rada jak produkty Energy účinně užívat, co je to Orgonit a jak s ním čistit negativní záření (např. z počítače, telefonu, TV…), výuka různých léčivých technik. 

U Penzionu Energy I. je nově dokončeno wellness centrum v antickém stylu. Nabízí velký vnitřní termální bazén s hydromasážními tryskami, 4 sauny, jacuzzi, lehací termální perličku, odpočívárnu, různé druhy masáží, rašelinové a medové zábaly, ozón, lymfu, kosmetiku, pedikúru a další služby.

Tím je zajištěno větší soukromí a klid pro klienty ubytované v penzionech Energy I. a Energy II. Tyto penziony stojí v těsné blízkosti termálního koupaliště s celoročním provozem.
Do Podhájske jezdí ladit svou formu i sportovci.

- PR článek -

CK Balneola Lidmila Bohovicová
Smilova 704
530 02  Pardubice

Tel.: 466 535 548
bohovicova@volny.cz
www.balneola.com

Článek byl zobrazen 24 320 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2023

Zájezd do Mexika - velký okruhPoznávací zájezd zahrnuje prohlídku toho nejlepšího, co může Mexiko nabídnout, i all-inclusive pobyt u moře. V ceně všechny vstupy na výlety včetně projížděk lodí v Mexico-City a kaňonu Sumidero. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko