Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bešeňová – přijďte relaxovat!

Obec Bešeňová se rozkládá na břehu řeky Váh, v malebné krajině Liptovské kotliny, která patří mezi nejnavštěvovanější a nejpřitažlivější turistické lokality na Slovensku. Samotná Bešeňová, kde žije asi 400 obyvatel, se však stala známou hlavně díky svému termálnímu koupališti s léčivou vodou.

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1279, ale blahodárné účinky zdejších pramenů byly známy už starověkým Keltům. Z hloubky 1987 metrů zde vyvěrají horké prameny léčivých vod o teplotě až 60,5 °C. Právě v Bešeňové najdete údajně nejželezitější vodu na celém Slovensku. Prameny jsou vhodné na léčbu pohybového a dýchacího ústrojí, urologických a ženských problémů, ale voda má také výrazné kosmetické účinky. Již po několika návštěvách na sobě pocítíte, jak příznivě na vás zdejší prameny působí. Kromě termálních pramenů ze země vyvěrá také asi 20 pramenů minerálních, tzv. kyselek. V obci Bešeňová je celoročně otevřeno nádherné termální koupaliště – Thermal Park Bešeňová.

Moderní areál koupaliště přitahuje širokou paletou otevřených i krytých bazénů, pestrou nabídkou služeb a také spoustou atraktivních míst v okolí. V areálu se nachází celkem 13 bazénů - 9 vnějších a 4 vnitřní, z toho 3 bazény jsou vyhřívané. Jde o 25 metrů dlouhý plavecký bazén s tobogánem, sedací bazén a dětský bazén s mnoha atrakcemi. Teplota vody v bazénech se pohybuje mezi 24-39 °C. Geotermální voda je v 8 bazénech, v ostatních je ohřívaná čirá voda. Díky krytému areálu je tak v Bešeňové umožněno koupání po celý rok.

Celkově zdejší bazény zdobí 9 tobogánů, nepřeberné množství prolézaček pro děti a velkou atrakcí je také divoká řeka. Součástí Thermal Parku je i „Vitální svět“, což je wellness centrum, kde si můžete odpočinout od každodenních starostí, posílit svůj imunitní systém a nalézt ztracenou duševní rovnováhu. Je zde pro vás připravena finská sauna s ochlazovacím bazénem, římská koupel, bylinná, solná a mentolová inhalace, whirpool, hydromasážní sprcha, tepidarium (teplá lázeň s teplotou vzduchu kolem 40 stupňů a 20% vlhkostí, pro klienty, kterým nevyhovuje klasické snování) a k hlavním atrakcím patří zlaté křeslo z 24 karátového zlata.

K celkové regeneraci těla pak slouží Relax centrum, kde můžete vyzkoušet několik typů masáží, např. klasickou, reflexní, medovou, sportovní nebo lymfodrenážní. K uvolnění a zkrášlení těla můžete vyzkoušet také terapii lávovými kameny, baňkování, rašelinové zábaly, světelnou terapii, solárium nebo se jít zapotit do fitness centra. Rovněž je velmi příjemné vyzkoušet bylinkovou, mentolovou nebo solnou inhalaci, které blahodárně působí na všechny smysly a orgány. Oblíbená je také římská koupel nebo Kneippova koupel, kdy se procházíte v bazéncích, na jejichž dně jsou kamínky a střídá se v nich horká a studená voda s bublinkami. Vše příjemně doplňuje suchá mlha a možnost zchladit se ledovou tříští. Tato koupel prokrví dolní končetiny, stimuluje krevní oběh a podporuje imunitu organismu. Jednou z novinek, které Thermal Park nabízí, jsou služby Siam Centre Thai Massage, kde terapeutky z Thajska poskytují masáže na regeneraci fyzických sil, povzbuzení mysli a klid duše. V areálu nechybí ani nudistická pláž.

Do budoucna se plánuje další rozšíření Thermal Parku, kdy zde bude kromě jiného vybudováno delfinárium s obrovským bazénem pro představení s delfíny. Kromě wellness služeb a skvělého koupání nabízí Thermal Park také příjemné posezení v restauracích a barech, z nichž některé jsou dokonce přímo u bazénů. Jsou zde také rychlá občerstvení, v nově postaveném apartmánovém hotelu Luka byl vybudován Café bar.

Obec Bešeňová je vzdálená asi 12 km od Ružomberka směrem na Liptovský Mikuláš, okolní krajina proto nabízí nepřeberné možnosti nenáročných pěších výletů, ale i obtížnějších horských pochodů v oblasti Velké Fatry, Chočských vrchů, Nízkých Tater a regionu Liptov. Provozovat můžete také řadu sportů, jako je cykloturistika, paragliding, rafting, vodní sporty, v zimě lyžování, nebo se věnovat poznávacím a kulturním aktivitám. Navštívit můžete také historická města, města lidové architektury, kulturní památky, muzea, galerie, zříceniny hradů či zajímavé církevní stavby.

Velmi přitažlivá je například obec Vlkolínec, která je jako památková rezervace lidové architektury zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO. V blízkosti se nachází Kvačianská dolina, kde ve vápencových skalách vznikl unikátní hluboký kaňon. Ale na návštěvu čeká celá řada atraktivních míst, jako je Liptovská Mara, město Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Lúčky nebo obec Prosiek, v jejíž blízkosti vede naučný chodník s vodopády a jeskyněmi.

Autor: Jana Přibylová

Článek byl zobrazen 9 650 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

USA - New York, Washington, Niagara

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně výletu na Niagárské vodopády a do kanadského Toronta. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko