Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Západné Tatry - Roháče

Západní Tatry bývají často také nazývány Roháče a od roku 1987 jsou součástí TANAPu. Jejich současnou podobu vymodelovaly ledovce o délce až 9 km. Západní Tatry se také v současnosti dělí na několik skupin: Sivý vrch, Osobitá, Roháče, Liptovské Tatry, Červené vrchy a Liptovské kopy. V průměru jsou Západní Tatry o 400 metrů nižší než Vysoké Tatry.  Průměrná výška vrcholů hlavního hřebene je mezi 2000 a 2100 metry nad mořem. Nejvyšší horou Západních Tater je Bystrá vysoká 2248 metrů nad mořem, následuje Jakubiná a Baranec, které jsou o něco málo nižší. Tato část Tater neoplývá velkým množstvím ples, největší je Dolné Roháčské pleso s rozlohou 2,22 ha. Nejhlubší je zase Horné Bystré pleso s maximální hloubkou 12,5 metrů. Roháče se staly domovem velkého množství vzácné flóry a fauny. Z nejvzácnějších druhů můžeme jmenovat medvěda hnědého, kamzíka horského, sviště horského či orla. Z kytek pak plesnivec alpínský, hořec ledovcový a mnoho dalších.

Lokalita Západních Tater je ideální pro oddych a relaxaci, v zimě nabízí široké možnosti zimních sportů. Celá oblast je mimořádně zajímavá pro milovníky vysokohorské turistiky i pro méně náročné turisty. Také pěší turisté a cykloturisté si zde přijdou na své. Západní Tatry jsou totiž protkány řadou značených turistických stezek nejrůznějších délek a náročností. Milovníci vodních sportů mohou navštívit nedalekou Oravskou přehradu, Liptovskou Maru nebo termální koupaliště v Bešeňové. Poznávat kulturu oblasti můžete v Muzeu oravské dědiny v Zuberci, na Oravském hradu či Slanickém ostrově umění.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko