Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Donovaly

(915 – 1360 m. n. m.)
Obec Donovaly ležící se výšce 980 metrů nad mořem se nachází na rozmezí Velké Fatry a jihozápadních Nízkých Tater asi 25 km od Banské Bystrice. Obec se svou nadmořskou výškou patří mezi nejvýše položené osídlené oblasti na Slovensku. Lyžařský areál se rozkládá na jižních svazích Nové Hole a na severním hřebenu Starohorských vrchů. Snow Park Donovaly nabízí celkově více jak 11 km upravovaných lyžařských tratí a 18 sjezdovek, z nichž je 7 km pravidelně zasněžováno umělým sněhem. Převažují lehké modré sjezdovky, dále jsou zde 3 středně těžké červené a jedna černá sjezdovka. Z vrcholu Nové Hole vede 2200 metrů dlouhá červená až do Donoval, nebo se můžete na lyžích dopravit až do Liptovských Revúc, kde se nachází další lyžařské středisko se středně náročnými svahy. K přepravě lyžařů slouží moderní čtyřsedačková lanovka, 14 vleků, sedačková lanovka Telemix 6/8, což je kombinace šestimístné sedačky a 8místné kabinky. Celková přepravní kapacita je 14 100 osob za hodinu. Areál na Starohorských vrších je určen spíše začínajícím lyžařům, kteří si mohou zajezdit na lehčích modrých tratích.

V okolí areálu se nachází více než 20 km lyžařských terénů upravených pro běžecké lyžování. Nejznámější a nejoblíbenější běžecké okruhy jsou Lambáda, Hurikán, Techno a Step dlouhé 8, 12, 18 a 20 km. Milovníci snowboardingu si užijí jízdy ve snowparku s množstvím překážek, terénních vln, skoků a railů. Tento park byl prvním snowparkem na Slovensku. Po lyžování si můžete ještě zabruslit na ledové ploše, počkat si na noční lyžování, zkusit paragliding, výlet na sněžnicích nebo se podívat na závody a jízdu psích spřežení. Ubytování je možné v některém hotelu, které mají většinou i bazén. Je zde také spousta apartmánů a chat. Mezi další služby, které středisko nabízí, patří například Fun Park pro děti, servis a půjčovna lyžařského a snowboardového vybavení a také lyžařská škola. Jednodenní skipas vyjde dospělou osobu na 750 Sk, děti na 530 Sk. Vzdálenost střediska od Prahy je 510 km.

 
 

Náš tip

CK MAYER - poznávací zájezdy

CK Mayer je specialista na poznávací zájezdy s 27letou tradicí. Dále pořádáme pobyty s výlety, zájezdy s lehkou pěší turistikou a do termálních lázní.

 

SKOTSKO - cyklozájezdy s CK POZNÁNÍ

Pojeďte se s námi podívat do Skotska a vychutnejte si ta nejkrásnější místa na kole - jezero Loch Lomond, výstup na Ben Nevis či návštěvu palírny pravé skotské whisky.

ZÁJEZDY DO IZRAELE A PALESTINY

CK Tilia - poznávací zájezdy do IzraeleCK TILIA - poznávací zájezdy po nejzajímavějších místech biblické země s poutavým výkladem českého průvodce.

ZÁJEZDY ONLINE 2017

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko