Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Chopok jih - Kosodrevina

(1100 – 2000 m. n. m.)
Na jižní straně nejvyšší hory Nízkých Tater Chopku, který měří 2023 metrů nad mořem, se nachází lyžařské středisko Kosodrevina, které je dvěma vleky propojeno s areálem Jasná na jeho severní straně. Kdysi toto středisko patřilo mezi nejmodernější na Slovensku, jeho kvalita však postupně začala upadat a velmi se zde zhoršila infrastruktura. V dnešních dnech je však středisko po značné rekonstrukci a investovalo se do něj kolem 40 milionů slovenských korun. Došlo k rozšíření a upravení sjezdovek a zabudován byl systém umělého zasněžování. Vylepšeny byly také stravovací služby, kvalitní jídlo si dnes můžete objednat ve Ski restaurantu v hotelu Srdiečko, v samoobslužné restauraci Kosodrevina nebo novém Snow baru naproti budovy lanovky u Srdiečka.

Lyžařské terény na jižní straně Chopku jsou ideální pro milovníky feeridového lyžování. Celkově je zde 7 km sjezdových tratí, z nichž 3 jsou středně těžké červené a 3 obtížné černé. Lyžaře na svazích přepravují 4 vleky a jedna sedačková lanovka, která vede od hotelu Srdiečko k hotelu Kosodrevina. Od hotelu Kosodrevina se až do výšky 2000 metrů můžete dostat pomou nebo vlekem Zadné Dereše. Nad hotelem jsou již svahy nad hranicí lesa, proto jsou náročnější a určeny zkušenějším lyžařům. K Srdiečku můžete sjet po červené příliš neupravované sjezdovce vedoucí lesem.  Přímo podél sedačkové lanovky vede také černá sjezdovka rovněž k hotelu Srdiečko.

Snowboardisté si zde přijdou na své zejména ve vrchních partiích střediska, kde jsou při dostatečné sněhové pokrývce skvělé možnosti freeridu. Ubytování i stravování je možné ve jmenovaných hotelech, kde je k dispozici také sauna. Mezi služby, které lyžařský areál návštěvníkům poskytuje, patří půjčovna a servis vybavení, úschovna batohů, dětská lyžařská školka a škola pro začátečníky. Vzdálenost střediska od Prahy je 510 km. Jednodenní skipas do areálu Chopok – Kosodrevina vyjde dospělou osobu na 650 Sk, juniory a seniory na 520 Sk a děti do 12 let na 450 Sk.

 
 

Náš tip

CK MAYER - poznávací zájezdy

CK Mayer je specialista na poznávací zájezdy s 27letou tradicí. Dále pořádáme pobyty s výlety, zájezdy s lehkou pěší turistikou a do termálních lázní.

 

SKOTSKO - cyklozájezdy s CK POZNÁNÍ

Pojeďte se s námi podívat do Skotska a vychutnejte si ta nejkrásnější místa na kole - jezero Loch Lomond, výstup na Ben Nevis či návštěvu palírny pravé skotské whisky.

ZÁJEZDY DO IZRAELE A PALESTINY

CK Tilia - poznávací zájezdy do IzraeleCK TILIA - poznávací zájezdy po nejzajímavějších místech biblické země s poutavým výkladem českého průvodce.

ZÁJEZDY ONLINE 2017

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko