Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Termální lázně Podhájska - Mrtvé moře v srdci Evropy

Voda z místního vřídla je světovým unikátem s blahodárnými účinky na celý organismus člověka. Podrobná studie prokázala, že při některých problémech, zejména při astmatu a různých kožních vyrážkách, má voda z Podhájske hlubší a stálejší regenerační efekt než voda z Mrtvého moře.

Obec Podhájska se nachází na jižních výběžcích Pohronské pahorkatiny v nadmořské výšce 170 m. Je jednou z nejstarších obcí na Slovensku. Najdete ji v trojúhelníku Nitra, Levice, Nové Zámky, 12 km východně od Šuran.

„Zázračná voda“
Průzkumem vrtu bylo zjištěno, že se jedná o vodu třetihorního moře. Ve spodních vrstvách byly nalezeny zuby ryb, pylová zrna tehdejších rostlin a další biologický materiál, z něhož lze usuzovat stáří pramene. Podloží vřídla spadá do relativně mladé tektonické oblasti a ještě v nedávné minulosti, kolem roku 1880, se zde podzemní síly ohlásily silným zemětřesením. Díky tomuto podloží se voda přirozeně ohřívá, obohacuje o zemskou energii a pod vysokým tlakem s vydatností 50 litrů za vteřinu a teplotou 80°C se pak tlačí na povrch.

Léčivé účinky
Slovenské „Mrtvé moře“ uzdravilo už tisíce lidí. Ozdravné účinky silně mineralizované vody se projevují zejména u pacientů s problémy pohybového ústrojí, při nemocech dýchacích cest, u kožních ekzémů, lupenky, při onemocnění zažívacího traktu - zejména při poruchách slinivky a sleziny. Voda obsahuje fosforečnany a vápník, které působí na doléčení zlomenin. Bromidy zmírňují bolestivé stavy. Dobře působí na lidi trpící revmatizmem, cévním a kloubovým onemocněním, přetrvávajícími bolestmi páteře, stabilizuje stavy lidí trpících osteoporózou, artrózou a artritidou. Koncentrace lithia rozšiřuje působnost vody a napomáhá k léčbě dny, směs jodidů stimuluje štítnou žlázu, proplachování očí hojí a zlepšuje zrak. Kyselina křemičitá a bromitá má kosmetické a dermatologické účinky na těle.

Působení koupelí na zdraví lidí můžeme přirovnat k homeopatii. Má stálejší, hlubší regenerační efekt a unikátnější složení minerálů než voda z Mrtvého moře. Léčení touto metodou je velmi příjemné, přínosné a výsledky léčby se dostavují okamžitě. Při hromadném koupání nevznikají žádné onemocnění ani plísně, neboť voda vnesené bakterie ihned likviduje a nedovoluje jejich množení.

Termální prameny lze využít po celý rok. Pro ty, kteří chtějí navštívit termální koupaliště za účelem léčení, doporučujeme podzimní, zimní a jarní termíny, neboť účinky této vody jsou silnější. Blahodárné účinky termální vody přitahují stále více návštěvníků z celé Evropy. 

Termální středisko Podhájska zažívá v posledních letech obrovský rozkvět - jde o rozšiřování areálu, modernizaci a novou výstavbu a rekonstrukci stávajících bazénů. Přímo v areálu je možnost ubytování v hotelu Borinka, který je vkusně renovován a vyhovuje i vyšším požadavkům.

V areálu se nachází 9 bazénů s různou teplotou od 39°C, včetně plaveckého. K dispozici je spousta možností občerstvit se v různých stáncích a restauracích, výborné vyžití je i pro děti.  Během letních prázdnin je v areálu zajištěn velmi bohatý kulturní program. Už brzy bude otevřen nový objekt - wellness centrum.

CK Balneola organizuje léčebné pobyty s programem „Týden pohody“ v termálním středisku v Podhájske, ubytování v hotelu Borinka a penzionech Energy I. a Energy II.

Připraven je propracovaný relaxačně-rehabilitační program s terapeuty. 3x denně je možnost cvičení:
- rehabilitační jóga na suchu, čerpání energie a dýchací cvičení
- cvičení ve vnitřním termálním bazénu
- odpolední čínské cvičení Chuej čun kung

Vše je zaměřeno na pohybový systém. Klient se naučí sestavu a ve cvičení pokračuje i po návratu domů. Tím se léčebný pobyt v koupelích Podhájska stane velmi účinným.

Přínosné večerní programy jsou dvojího typu:
- veselé: ochutnávka 9 kvalitních vín, taneční večery
- poučné: přednáška o léčení bylinkami a prodej výrobků firmy Energy - základem je voda z vřídla Podhájska, testování zdraví a rada jak produkty Energy účinně užívat, co je to Orgonit a jak s ním čistit negativní záření (např. z počítače, telefonu, TV…), výuka různých léčivých technik. 

U Penzionu Energy I. je nově dokončeno wellness centrum v antickém stylu. Nabízí velký vnitřní termální bazén s hydromasážními tryskami, 4 sauny, jacuzzi, lehací termální perličku, odpočívárnu, různé druhy masáží, rašelinové a medové zábaly, ozón, lymfu, kosmetiku, pedikúru a další služby.

Tím je zajištěno větší soukromí a klid pro klienty ubytované v penzionech Energy I. a Energy II. Tyto penziony stojí v těsné blízkosti termálního koupaliště s celoročním provozem.
Do Podhájske jezdí ladit svou formu i sportovci.

- PR článek -

CK Balneola Lidmila Bohovicová
Smilova 704
530 02  Pardubice

Tel.: 466 535 548
bohovicova@volny.cz
www.balneola.com

Článek byl zobrazen 20 559 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko