Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Devínská kobyla - Sandberg

Devínská kobyla je národní přírodní rezervace, která je proslulá především pozůstatkem mořského útesu s nalezišti zkamenělin Sandberg. Tento nejzápadnější výběžek Karpat na Slovensku je nejznámějším turistickým cílem v okolí Bratislavy. Tyčí se téměř 400 metrů nad řekou Moravou (514 m n. m.) těsně před jejím ústím do Dunaje.

Geologicky významnou lokalitou na Devínske Kobyle je Sandberg, což je pozůstatek třetihorního mořského útesu s nalezišti zkamenělin. Písečná terasa Sandberg je paleontologické naleziště se zkamenělou faunou prehistorického moře. Byly zde nalezeny fosilní schránky plžů, mlžů, ulit, lastur, zubů žraloků apod. Jde o místo s výskytem sucho a teplomilných rostlinných a živočišných druhů. Díky svému zvláštnímu písečnému povrchu je atraktivní nejen pro odborníky.

Sandberg
Foto: Sandberg

Zajímavé jsou také západní stráně Devínské kobyly, která je od roku 1964 chráněná jako národní přírodní rezervace. Ochrana se týká zejména vzácných a ohrožených druhů rostlin. Přes toto chráněné území vede naučná stezka.

Úplně na vrcholu, v místech, kde kdysi stála dřevěná rozhledna, hned vedle vrcholové kóty tohoto nejvyššího bratislavského kopce (514 metrů nad mořem), zůstala po bývalé vojenské základně nepříliš vysoká kovová rozhlednička s žebříkem. Není příliš uzpůsobená pro méně obratné výletníky, ale otevírá se z ní výhled na všechny čtyři světové strany. Po pravdě, není vidět to, co je pod masivem Kobyly nejhezčí – řeka Morava a hrad Děvín. Pro výhled na tyto skvosty je zapotřebí přejít mimo někdejší vojenskou základnu na jižní svahy Kobyly.

Článek byl zobrazen 1 147 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

CK MAYER - poznávací zájezdy

CK Mayer je specialista na poznávací zájezdy s 27letou tradicí. Dále pořádáme pobyty s výlety, zájezdy s lehkou pěší turistikou a do termálních lázní.

 

SKOTSKO - cyklozájezdy s CK POZNÁNÍ

Pojeďte se s námi podívat do Skotska a vychutnejte si ta nejkrásnější místa na kole - jezero Loch Lomond, výstup na Ben Nevis či návštěvu palírny pravé skotské whisky.

ZÁJEZDY DO IZRAELE A PALESTINY

CK Tilia - poznávací zájezdy do IzraeleCK TILIA - poznávací zájezdy po nejzajímavějších místech biblické země s poutavým výkladem českého průvodce.

ZÁJEZDY ONLINE 2017

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko